Muzeum Humoru i Absurdu w Uradzu to nowe wyjątkowe miejsce na muzealnej mapie Polski. W dwóch halach o powierzchni ponad 900 metrów kw. prezentowane są między innymi rekwizyty z kultowych polskich komedii – w tym ogromny, ponad 7-metrowy miś z komedii Stanisława Barei o tym samym tytule, czy wielka słuchawka telefoniczna z filmu „Kingsajz” Juliusza Machulskiego. Można też zajrzeć do odtworzonej Szuflandii z tego samego obrazu.
Ogromną gratką dla miłośników polskiego kina są oryginalne scenopisy filmowe, opatrzone wieloma autografami twórców i aktorów.
Jest też okazja, by samemu poczuć się jak filmie! Wszystko za sprawą „szafy łubu dubu” z „Misia”.
W Muzeum Humoru i Absurdu – w profesjonalnym studiu filmowym - każdy może nagrać własne życzenia dla prezesa Klubu Sportowego Tęcza, a potem otrzymać dobrej jakości plik ze swoim występem!
Rzeczywistość PRL-u poznamy między innymi dzięki odtworzonym mieszkaniom z lat 60. i 80. minionego wieku, posterunkowi Milicji Obywatelskiej czy wizycie w maglu.
Osoby pamiętające tamte czasy z pewnością nie będą miały problemów z nazwaniem i określeniem wielu przedmiotów ówcześnie codziennego użytku, których przeznaczenie dla współczesnej młodzieży stanowić będzie dużą zagadkę!
Duża część muzealnej ekspozycji poświęcona jest motoryzacji tamtych czasów. Na wystawie zobaczyć możemy zarówno samochody osobowe, jak i wykorzystywane przez straż pożarną, pogotowie ratunkowe, wojsko, milicję czy ZOMO. Nie brakuje oczywiście motocykli i skuterów.
niezapomniany taksówkarz Jacek Żytkiewicz ze „Zmienników”
- dostępny będzie na terenie Muzeum 1 i 2 maja w godz. 12.00-14.00
dziennikarz i podróżnik, twórca magazynu kryminalnego „997”
węglarz, ojciec dziewczynki o imieniu Tradycja z „Misia”
- dostępny będzie na terenie Muzeum 1, 2 i 3 maja w godz. 12.00-14.00
© Folwark Uradz 2023